Шай Гилгеус-Александър отбелязва 33 точки, за да издигне Тъндър до победата със 111-109 над Трейл Блейзърс
AP News | 2024-01-24 | 06:16:34

ОКЛАХОМА СИТИ (АП) — Шай Гилгеус-Александър отбеляза 33 точки, а Джейлън Уилямс добави 19 точки, включително победителя в мача с остават две секунди, за да помогнат на Оклахома Сити Тъндър да победи Портланд Трейл Блейзърс със 111-109 във вторник вечерта.

Гилджъс-Александър прихвана удар, предназначен за Деандре Айтън, точно преди да прозвучи зумерът, за да подпечата победата за Оклахома Сити — неговият седми пореден мач срещу Портланд, който загуби от Тъндър с 62 точки при последния мач между двата отбора.

Скуут Хендерсън вкара 19 точки, а Анфърни Симонс добави 17 за Портланд, включително тройка с 29 секунди до края на мача, за да даде преднина на Трейл Блейзърс със 109-106.

Автор на Уилямс доведе Оклахома Сити до 109-108 с оставащи 15,6 секунди, но Портланд го обърна след двоен дрибъл от гарда Малкълм Брогдън. Обаждането вбеси треньора на Трейл Блейзърс Чонси Билъпс, който получи два технически фаула и беше изгонен.

Гилджъс-Александър направи едно от двете наказателни удара, за да изравни резултата, след което Уилямс се свърза със скок от средна дистанция в трафика, за да спечели за Тъндър. Оклахома Сити (30-13) получи 13 точки от пейката от Арън Уигинс и осем точки и 10 борби от Чет Холмгрен.

Когато отборите играха на 11 януари, Оклахома Сити разби предишния си рекорд за разлика от победата с победа със 139-77. Тъндър също спечели с 43 точки в Портланд на 19 ноември.

Този път Портланд играеше с Айтън, 7-футов, и Брогдън, които комбинираха 23 точки, девет борби и девет асистенции. Брогдън и Джерами Грант вкараха по 18 точки за Портланд (12-31), който все още не е побеждавал отбор от Западната конференция този сезон (0-16).

Два наказателни удара на Гилджъс-Александър поставиха Оклахома Сити напред с 38-25 с осем секунди преди края на първата четвърт. Trailblazers намалиха преднината до 38-28 след тройка на Jabari Walker, която се завъртя при сирената.

Портланд направи серия 14-4, за да дръпне в рамките на 42-39 при 3 на Уокър с 8:45 до края през втората четвърт, което накара треньора на Оклахома Сити Марк Дайньо да вземе таймаут.

Трейл Блейзърс нагорещиха отвъд дъгата след това и надиграха Тъндър с 38-20, за да водят с 66-58 на полувремето. Портланд отбеляза 12 от 23 от ударите си за 3 точки (52%) през първото полувреме и 18 от 39 за мача.

Трейл Блейзърс: Посетете Хюстън на Сряда.

Гръм: Посетете Сан Антонио в сряда.